Street Art Tel Aviv
Artyści

Murielle Cohen – artystka street art z Izraela

Murielle Cohen urodziła się w Kanadzie, mieszkała w Nowym Yorku, obecnie tworzy swoje prace w Izraelu. Jej sztuka dotyczy głównie problemów społecznych wynikających z nadmiernego konsumpcjonizmu. Tworzy szablony i kolaże z wyrazistymi hasłami.


Szablon z królową

Całą masę prac Murielle można zobaczyć na ścianach budynków w Tel Avivie w dzielnicy artystów – Florentin. Wszystkie zdjęcia w tym wpisie pochodzą właśnie stamtąd.

Jej prace są bardzo uniwersalne kulturowo. Opierają się na skrótach myślowych, które łatwo jest rozszyfrować. Wszystkie dopiski są po angielsku, więc nie ma problemu z ich zrozumienie.

Murielle Street Art mural Queen

Puzzle poems

Seria szablonów „Puzzle poems” przestawia alfabet za pomocą rysunków twarzy. Jedna postać to jedna listera. Postaci łączą się w słowa, a kolejne kolory w słowa. Murielle stworzyła mural w formie zagadki, który jest swego rodzaju zabawą z odbiorcą.

Ze zdjęcia poniżej można odczytać:

YOU ARE / WHO YOU ARE/ BY THE SHOES/ YOU WEAR”

Murielle Street Art mural Puzzle Peoms

Kolaże

Murielle często to dokleja do swoich obrazów wypukłe elementy. Tworzy w ten sposób wyjątkowe kolaże, które są dość wyrafinowanym street artem. Poniżej mural „Caress me with care” z doczepionymi bezpośrednio do ściany gwiazdkami i koralikami.

Murielle Street Art mural Caress me with care

Murale z serii „Technology”

Murielle ma całą serię murali zatytułowanych „technology”. Przedstawiają smutną wizję przyszłości konsumpcyjnego społeczeństwa zafascynowanego technologią i nadmiernie skupionego na mediach społecznościowych. Poniżej jeden z kolaży z tej serii z doklejonymi elementami komputera.

Street Art Tel Aviv

Ewoluująca sztuka

Poniżej wspaniały przykład jak street art żyje własnym życiem. Mural i zdjęcie zrobione są w tym samym roku. W wersji oryginalnej na szablonie był tylko napis „Even Santa deserves a toy…„. Z czasem pojawiły się kolejne dopiski, które mają wręcz charakter światopoglądowej potyczki na hasła.

Murielle Street Art - Santa

Murielle Street Art mural