Inteligentne narzędzia w biurach tłumaczeń, czyli AI w profesjonalnej translatoryce

Sztuczna inteligencja szturmem wkracza do kolejnych branż. Co istotne, stosowana w przemyślany sposób nie jest dla nich zagrożeniem, ale szansą. Jak narzędzia AI wykorzystują profesjonalne biura tłumaczeń? Jakie korzyści oprócz zwiększenia efektywności pracy tłumaczy niesie za sobą stosowanie takich rozwiązań? Odpowiadamy!

Nowoczesne biuro tłumaczeń, czyli jakie?

Na rynku usług translatorskich nie brakuje nowoczesnych, idących z duchem czasu biur tłumaczeń. Czym wyróżniają się takie firmy? Większość z nich świadczy kompleksowe usługi: oferuje zarówno tłumaczenia pisemne, jak i ustne; obsługuje klientów indywidualnych i duże przedsiębiorstwa. W swojej pracy wykorzystują one nowoczesne technologie, takie jak programy komputerowe wspomagające tłumaczenia czy kabiny symultaniczne z dźwiękoszczelnymi ścianami. 

Internetowe biuro tłumaczeniowe na miarę XXI wieku

Alternatywą dla klasycznych biur tłumaczeń są internetowe centra translatorskie, które również posiłkują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Między innymi aplikacjami mobilnymi, dzięki którym tłumaczenie zlecisz nie tylko bez wychodzenia z domu, ale nawet bez wstawania z kanapy. Co ważne, cennik tłumaczy zwykle jest transparentny, a opłacenie takiej usługi jest niezwykle wygodne: możesz zapłacić za nią przelewem internetowym lub e-kartą płatniczą. 

AI i profesjonalne tłumaczenie – czy to da się połączyć?

Profesjonalne agencje tłumaczeń wykorzystują również narzędzia AI. Wśród nich warto wymienić automatyczne tłumaczenie maszynowe, które bazuje na algorytmach uczenia maszynowego. Oczywiście, nie jest ono doskonałe, ale w połączeniu z wiedzą doświadczonego tłumacza pozwala szybko przygotować różnego rodzaju teksty. AI umożliwia także automatyczne tłumaczenie mowy z wybranego języka na inny – na przykład podczas konferencji – oraz personalizowanie tłumaczeń. O sztucznej inteligencji w branży translatorskiej przeczytasz na: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/branza-po-godzinach/nowa-era-multilingwizmu-jak-biuro-tlumaczen-odpowiada-na-globalne-wyzwania-xxi-wieku-2501799.

Tłumaczenia specjalistyczne a sztuczna inteligencja

Zastanawiasz się, czy sztuczna inteligencja jest przydatna również podczas wykonywania tłumaczeń specjalistycznych; technicznych, medycznych, naukowych oraz innych? Oczywiście! Pomaga ona zrozumieć i zinterpretować skomplikowane, fachowe słownictwo; rozpoznać kontekst tekstu; a także skorygować ewentualne błędy. Zestawienie narzędzi wykorzystujących potencjał sztucznej inteligencji i klasycznych technik translatorskich daje zaskakująco dobre efekty. Przede wszystkim zwiększa precyzyjność oraz merytoryczność tłumaczeń.

Relatywne artykuły