Street Art

Napisy na murach, czyli cudowne hasła polskiej myśli ulicznej

Nie wszystkie napisy na murach odstraszają i psują elewacje. Niektóre z nich to prawdziwe perełki. Wyznania miłosne, prawdy objawione i gry słowne. Robią furorę w mediach społecznościowy, nawet zostają memami. Oto autorska galeria przypadkowych napisów ze ścian w polskich miastach.


Napisy na murach w Warszawie

Na pierwszy rzut stolica. Poniższe hasła z warszawskich murów pochodzą głównie z Pragi, Ochoty i Mokotowa. Najwięcej można znaleźć pod wiaduktami, w bramach, w podwórkach starych kamienic i przejściach podziemnych.


Cytaty ze ścian we Wrocławiu

Napisy z wrocławskich murów wydają się robione przez zorganizowane grupy. Większość haseł z poniższych zdjęć, z pewnością była dobrze przemyślana. Zostały znalezione w centrum miasta i na Nadodrzu. Pojawiały się na tymczasowych płotach okalających plac budowy, w bramach i na dziedzińcach.


Uliczne mądrości z Poznania

Uliczne hasła z Poznania są dość mocne. Antysystemowe i polityczne. Wiele z nich jest robione za pomocą szablonów i można znaleźć bardzo wiele ich kopii, szczególnie w okolicach Starego Rynku.


Hasła uliczne z Torunia

Napisy znalezione w Toruniu nad brzegiem Wisły. Znalazł się tu nawet słynna wypowiedź byłego prezydenta oraz hasła z kultowego filmu „Rejs”, który w tym miejscu był kręcony.


Prawdy objawione z Jeleniej Góry

Nawet mało miasto potrafi zaskoczyć napisami na murach. Poniżej hasła znalezione w Jeleniej Górze. Okazuje się, że wszyscy mamy te same priorytety i problemy 😉


Złote myśli ze ścian w Katowicach

Katowice to zdecydowanie faworyt w tym zestawieniu. Okolice głównego dworca kolejowego to skarbnica ulicznych haseł. Szczególnie tunel łączący ulicę Wojewódzką i Mariacką Tylną. Każdy centymetr ściany jest zapisany. Hasła tworzą dość spójną całość.